Zadzwoń i umów się: +48 606 90 80 03

Zdjęcia panoramiczne i cefalometryczne zębów - Dentical

Zdjęcia panoramiczne i cefalometryczne zębów - Dentical

Usługi stomatologiczne gabinetu Dentical w Kaliszu to także nowoczesna diagnostyka. Jedną z metod stwierdzania problemów z uzębieniem jest wykonanie zdjęcia panoramicznego (pantomograficznego) lub cefalometrycznego zębów.

W trosce o bezpieczeństwo naszych pacjentów korzystamy w aparatów pantomograficznych najwyższej jakości, emitujących bardzo niską dawkę promieniowania – ok. 5–20 µSv, która jest o wiele bezpieczniejsza w porównaniu z tradycyjną radiografią (mniejsza nawet o 70% od pantomogramów tradycyjnych).

Zdjęcie panoramiczne zęba

Zdjęciem panoramicznym zęba nazywamy zdjęcie przeglądowe przedstawiające ogólny stan wszystkich zębów, zawiązków zębów oraz struktur je otaczających - kości szczęki i żuchwy, stawów skroniowo-żuchwowych oraz częściowo zatok szczękowych. Za jego pomocą stomatolog może stwierdzić m.in. położenie zębów zatrzymanych, umiejscowienie korzeni czy stan zaawansowania ubytków próchniczych, co może być pomocne w przygotowaniu planu leczenia kanałowego.

Zdjęcie cefalometryczne zęba

Zdjęcie cefalometryczne zwane potocznie „cefalo” jest to zdjęcie rentgenowskie boczne czaszki. Jest ono niezbędne w celu wykonania rzetelnej diagnostyki i prawidłowego zaplanowania leczenia ortodontycznego. Pozwala ono także zbadać stan tkanek miękkich czaszki i zatok przynosowych. W gabinecie stomatologicznym Dentical w Kaliszu zdjęcie cefalometryczne wykonujemy na miejscu, po czym udostępniamy pacjentowi zapisane na płycie CD.

Rezerwacja wizyty

Przeczytaj jako przygotować się do wizyty - kliknij tutaj

Zarezerwuj dogodny termin wizyty w naszym gabinecie poprzez formularz rezerwacyjny online.
Możesz również umówić się telefonicznie: (62) 599 80 60, +48 606 90 80 03

Formularz rezerwacyjny