Zadzwoń i umów się: +48 606 90 80 03

Ortodoncja - usługi stomatologiczne Dentical w Kaliszu

Ortodoncja - usługi stomatologiczne Dentical w Kaliszu

Ortodoncja to dziedzina stomatologii zajmująca się profilaktyką i leczeniem wad zgryzu oraz wad szczękowo-twarzowych u dzieci, młodzieży i dorosłych. Wady zgryzu to nie tylko problemy natury estetycznej, ale w wielu przypadkach przyczyna rozwoju próchnicy i chorób przyzębia. Leczenie ortodontyczne konieczne jest często przed rozpoczęciem leczenia implantologiczno-protetycznego.

Jedną ze specjalności gabinetu stomatologicznego Dentical w Kaliszu jest ortodoncja, czyli profilaktyka i leczenie wad zgryzu oraz wad szczękowo-twarzowych.

Równo ustawione zęby to nie tylko kwestia atrakcyjnego wyglądu, ale w wielu przypadkach czynnik chroniący nas przed rozwojem próchnicy i chorób przyzębia. Leczenie ortodontyczne często konieczne jest także przed rozpoczęciem leczenia implantologiczno-protetycznego.

W naszym gabinecie konsultacja przeprowadzana jest ze stomatologiem, który najpierw dokładnie bada stan uzębienia oraz narządu żucia pacjenta, po czym informuje, jaki problem ortodontyczny u niego występuje. Niezbędne są też zdjęcia panoramiczne i cefalometryczne, które wykonujemy na miejscu. Następnie pobierane są wyciski pod modele diagnostyczne potrzebne do prawidłowej oceny sytuacji wyjściowej i opracowania planu leczenia.

Aparaty ortodontyczne stałe i ruchome

Na następnej wizycie przedstawiamy pacjentowi proponowane sposoby leczenia i kosztorys. Najczęściej wykorzystywaną metodą wyrównywania wadliwie ustawionych zębów jest noszenie stałego lub ruchomego aparatu ortodontycznego. Opowiadamy jak długo będzie trwać ten proces, omawiamy każdy jego etap oraz prognozowane rezultaty.
Zapewniamy również pomoc higienistki stomatologicznej która powie jak dbać o higienę jamy ustnej podczas leczenia ortodontycznego, przeprowadzi instruktaż z doborem odpowiednich produktów oraz wykona potrzebne zabiegi higienizacyjno-lecznicze.

 

Przykładowa metamorfoza zgryzu jednej z naszych pacjentek:

 

Rezerwacja wizyty

Przeczytaj jako przygotować się do wizyty - kliknij tutaj

Zarezerwuj dogodny termin wizyty w naszym gabinecie poprzez formularz rezerwacyjny online.
Możesz również umówić się telefonicznie: (62) 599 80 60, +48 606 90 80 03

Formularz rezerwacyjny