Zadzwoń i umów się: +48 606 90 80 03

Protetyka - metody odbudowy braków w uzębieniu w Dentical

Pacjent, który stracił ząb lub część uzębienia ma do wyboru wiele metod ich odbudowy. W gabinecie stomatologicznym Dentical w Kaliszu szczegółowo przedstawimy Ci wszystkie dostępne opcje. Dowiedz się więcej o niektórych z nich:

Most protetyczny

Most protetyczny należy do uzupełnienień protetycznych stałych, czyli takich których nie można wyjąć z jamy ustnej. Na wykonanie go potrzebne są dwie wizyty w gabinecie stomatologicznym - pierwsza w celu oszlifowania zębów, pobrania wycisków oraz zabezpieczenia zębów filarowych koronami tymczasowymi, druga w celu zacementowania gotowej pracy protetycznej.

Nasi dentyści dokładają wszelkich starań, aby czas oczekiwania na efekt zabiegu nie był dla Państwa utrapieniem – zabezpieczymy funkcje oszlifowanych zębów oraz zadbamy o ich wygląd zewnętrzny. Odcień ceramiki w moście dobieramy kolorystycznie do Państwa zębów, co uniemożliwi odróżnienie go od naturalnego uzębienia.

Proteza

Skorzystanie z protez zębowych jest niezbęde w przypadku większych braków zębowych lub nieprzystosowania jamy ustnej pacjenta do założenia implantu lub mostu protetycznego. Istnieją dwa podstawowe rodzaje protez:

• proteza akrylowa – proteza ruchoma, znajdująca zastosowanie w przypadku pacjentów z dużymi ubytkami w uzębieniu lub bezzębiem. Składa się z górnej części pokrywającej podniebienie oraz dolnej w kształcie podkowy, która dopasowuje się do języka.
• proteza szkieletowa – proteza ruchoma oparta na bazie metalowego rusztowania, co do minimum ogranicza wrażenie ciała obcego na podniebieniu i pod językiem. Ten rodzaj protezy jest możliwy do zastosowania jedynie przy obecności odpowiedniej ilości i jakości zębów własnych pacjenta. Przy wykorzystaniu nowoczesnych elementów utrzymujących możliwe jest unikniecie klamer (metalowych wypustek okalających ząb).

Implanty zębowe

Implanty zębowe to rodzaj stałego uzupełnienia protetycznego w postaci tytanowej śruby zastępującej korzeń zęba. Pierwszym etapem leczenia Implantologicznego jest wszczepienie implantu w kość szczęki. Po okresie ostointegracji, czyli zagojenia się implantu w szczęce, następuje kolejny krok, którym jest umocowanie na implancie ceramicznej korony. Więcej na temat zastosowania implantów zębowych znajdziesz na poświęconej temu tematowi, oddzielnej zakładce.

Współczesna protetyka stomatologiczna dysponuje wieloma nowoczesnymi rozwiązaniami, w tym możliwością wykonania korony cyfrowej. W ramach naszych usług stomatologicznych przedstawiamy wszystkie dostępne opcje i doradzamy najlepsze rozwiązanie – ostateczna decyzja należy do Państwa.

Rezerwacja wizyty

Przeczytaj jako przygotować się do wizyty - kliknij tutaj

Zarezerwuj dogodny termin wizyty w naszym gabinecie poprzez formularz rezerwacyjny online.
Możesz również umówić się telefonicznie: (62) 599 80 60, +48 606 90 80 03

Formularz rezerwacyjny